2015. augusztus 16., vasárnap

Blackhand képregény

Újabb letölthető történetet teszünk nektek közzé a blogon, hiszen ezzel a céllal indult el 4 éve az oldal. Ezúttal a hivatalos oldalon képregényként megjelenő Blackhand című történet érhető el, amelyet Kaerlo fordított le nektek, és amely a Blackrock klán vezetőjéről, Blackhandről, vagyis Feketekézről szól.
A történetet itt tudjátok elolvasni és letölteni.

Gelbin Mekkatorgue

Sziasztok! Kaerlo vagyok és ezt a cikket most én írtam számotokra egy olyanWarcraft karakterről, akiről nem sokat lehet hallani vagy tudni. Ez a személy pedig Gelbin Mekkatorque, azaz a gnómok királya. Ez a cikk elérhető a https://wowloreforditasok.wordpress.com/2015/05/09/gelbin-mekkatorque-irta-kaerlo/#more-788 linken.
A gnómoknak nincsen kifejezetten királyuk vagy királynőjük már legalább 400 éve.
Helyette ők a legmagasabb rangú hivatalnokot választják meg, aki ellátja ezt a szolgálatot.gelbin1
A legmagasabb tisztviselő Gnomereganban a Főgépész (High Tinker), a fortélyos Gelbin Mekkatorque, aki már több évtizede látja el ezt a szolgálatot. Gelbin minden idők egyik legnevesebb feltalálója (találmányai többek között: a Robotcsirke, a javító robot, a giromatikus micro beállító), emellett egy mélyen tisztelt és tehetséges vezető. Amíg hivatalban van, addig viselheti Gnómok Királya címet, ami jelen esetben persze nem örökölhető, ez inkább csak egy cím.
Amikor a troggok megtámadták Gnomeregant, vélhetően az uldamani ásatások következtében, Gelbin a fortélyossága ellenére sem tudott megfelelő haditervet kieszelni, ezért elfogadta tanácsadója, Sicco Thermaplug tanácsát: fürdessék meg a várost mérgező sugárzásban. Azonban a fegyver által több gnóm esett el, mint trogg, és a túlélők nagy része pedig leprás gnómmá alakult át. Az egészséges túlélők végül Vaskohóban (Ironforge-ban) találtak menedéket, itt azonban Gelbin hírt kapott az eltűnt Sicco Thermaplug-ról, arról, hogy túlélte a támadást és kikiáltotta magát Főmérnöknek, Gnomeregan urának, és valószínűleg egész végig tudott a trogg támadásról. Emellett Gelbin azt is megtudta, hogy a város mélyén túlélő gnómok várják szinte reménytelenül a segítséget.
gelbin2
A hír hallatára Gelbin bátor hősöket küldött Gnomereganba, akik legyőzték az árulót. Azonban az információk arra utaltak, hogy a volt tanácsosa életben maradt, és csak egy mását tudták legyőzni a hősök. Emiatt Gelbin számos haditervet eszelt ki városának visszafoglalására és létrehozta az Operation: Gnoemregan nevezetű akció tervét, ami egy briliáns több fázisú támadás volt a város felszabadítására és a valódi Thermaplug elfogására. A hadműveletben számos nagyeszű gnóm segített neki, mint például „Doc” Cogspin, Tread kapitány és Drill Steamcrank. A bázisát pedig Gnomeregan kapui előtt építette ki, melyből később megalapította Új Mérnőkvárost (New Tinkertown). A Gnómok Királya elkezdte összegyűjteni a hadműveletre alkalmas gnómokat, és a Szövetség összes faja közül toborzott kalandorokat, akik bátran segítenek azóta is az elbukott város visszafoglalásában és a mélyén rejlő páratlan technológiák megszerzésében.
Ha zseniális és elszánt terve sikerül, Gelbin Mekkatorque lesz az a személy a történelemben, aki felszabadította az általa elvesztett fővárost, és visszafoglalta azt, mint Azeroth földjének innovációs központját.
Számos túlélő gnómot sikerült a sugárzástól megtisztítani, akik segítik harcoló társaikat, így a gnómok szép lassan újra elérhetik majd korábbi népességszámukat. Bátor hősök segítségével sikerült végül legyőzni az áruló Thermapluggot, és Gnomeregan úgy néz ki, hamarosan teljesen felszabadul. A Hasadás (Shatteritn) során Geblin személyesen is megküzdött Therampluggal. Nagyfokú alkalmazkodó képességének köszönhetően a Thermaplugg által állított csapdával ő volt az, aki levágta az áruló lábait.gelbin4
Vaskohói menedékében Gelbin számos új repülőgép modellt tervezett, illetve az élőholtak elleni fegyverek kutatásában is részt vett, és még sokféleképpen segítette a Szövetséget briliáns elméjével.
Egyike annak a gnóm párosnak, akik a Mélyenfutó Villamost (Deeprun Tram-et), a Vaskohó és Viharvárad (Stormwind) közötti metrót tervezték. A gnómok általában párosával terveznek, hogy amíg az egyik mérnök megpróbál mindenféle őrültséget és eszközt felhasználni az elkészítés során, addig a másik próbálja az „őrültet” ebben megakadályozni és kordában tartani. Nos, hogy Gelbin melyik szerepet látta el, ezt nem tudni.
A Vaskohói Sörfesztivál (Ironforge Brewfest) során szokása a rendezvényen személyesen is megjelenni robotcsirkéjén ülve és részt venni a programokon.
Számos technológiát és tervet készített a Szövetség számára a pandariai partraszállás során is.
A Siege of Orgrimmar hadjárat során ő is megjelent a város elleni harcban és gnóm csapatait vezette a goblinok ellen a város alatt.

Hamuul Runetotem

Sziasztok! Ismét Kaerlo vagyok és a mai napon egy szintén nem sokat emlegetett hősről fogok nektek mesélni. A mai téma: Rúnatotem Hamuul (Hamuul Runetotem). Ez a cikkem elérhető a https://wowloreforditasok.wordpress.com/2015/05/31/hamuul-runetotem-irta-kaerlo/ linken is.
Akiknek semmit sem mond ez a név, azoknak elárulom, hogy ő a tauren druidák vezetője, Cairne és később Baine tanácsadója, Malfurion és Cenarius tanítványa, a Trisfal Új Rendjének tagja és még sorolhatnám. :)
Hamuul
Hamuul mindig próbálta fenntartani az egyensúlyt a természet és Azeroth lakósai között, részben ennek köszönhette a barátságát Malfurionnal, akivel még a Lángoló Légió ellen harcoltak együtt a Harmadik Háborúban. Az elf segítette a taurent elindítani a druidává válás útján, aki pár év alatt elismertté vált ezen a téren.
Rúnatotem Hamuul egy idős druida, akit Mennydörgés Szirten (Thunder Bluff) lehet látni, ahol druidákat tanít, illetve a kalandorok a Sirámok Barlangjában (Wailing Caverns) találkozhattak vele először.  Akik ismerik azok tudják, hogy ahhoz képest, hogy öreg és ritkán megy el a városból, nem lehet őt semmibe venni. Ő tudott Naralexről, a Karomdruidáról, aki a barlangrendszer forrásával akarta újraéleszteni a Pusztaságok (Barrens) természetét, élővilágát, azonban belekerült a Rémálomba (Nightmare) és akaratlanul is kivetítette az ott lévő szörnyűséget a valóságra. A helyzetet végül bátor hősök oldották meg, akik megszerezték a 4 smaragdot, mellyel sikerült kimenteni Naralexet az álmából. Hamuul végül elárulta a hősöknek, hogy ő félt bemenni a barlangrendszerbe, mert lehetséges volt, hogy ő is bent ragad az álomban.
Mennydörgés Szirten Hamuul fontos tagja a közösségnek, kortársai őt tartják az egyik legbölcsebb druidának. (Ami igaz is szerintem) Emellett elkötelezett tagja a Cenarion Körnek (Cenarion Circle).
hamuul2Amikor Varian és Broll megküzdöttek a dühöngő föld elementállal a Látomások Medencéinél (Pools of Vision), megjelent Hamuul. A druida meghívta őket sátrába és elmesélte Variannak, hogy ki volt Lo’Gosh. Végül Hamuul egy hipogriff tollat adott az emlékeit vesztett királynak. Broll szerencsére tudta, hogy ezzel a tollal meg tudnak idézni egy hipogriffet, amivel el is menekültek a tauren városból és ezzel együtt fogságukból is.
Később Hamuult meghívták Trisfal Új Rendjébe, ahol a druidákat képviseli a tanácsban és ő is segített Med’annak megállítani Cho’gall gonosz tervét. Pontosabban mondva, az erejének egy részét kölcsönadta neki.
Hamuul akkor is fontos szerepet kapott, amikor  a Rémálom megtámadta Teldrassilt és Azeroth lakosságát. (Stormrage novella) Hamuul itt már közelebbi barátságot ápolt Brollal. Ők is segítettek Teldrassil megtisztításában és Malfurion felébresztésében. Amikor rájött, hogy Fandral igazából nem gyógyítani akarja a fát, hanem azt is a Rémálommal (Nightmare) akarja megfertőzni, az elf őt, Shandris-t és Naralexet is fogságba ejtette, hogy ne tudják őt megállítani. Itt jegyezném meg, hogy Hamuul sosem kedvelte Fandralt, aki szerint csak az elfek lehetnének druidák. Végül Malfurion visszatért Teldrassilra és megmentette a foglyokat, majd elkezdődött a harc a Smaragd Álomért (Emerald Dream) és Azerothért. Hamuul ekkor elmesélte a többi druidának, hogy Fandral mire is készült, ezzel sikerült maguk mellé állítani őket. Miközben a Smaragd Álomban harcoltak Azeroth lakosai, ő ébren maradva védte azok fizikai testét. A győzedelmes harc után elvállalta Lucan Foxblood, az ember taníttatását, aki a Smaragd Álom szülötte lényegében.
hamuul3Mióta Cairne-t megölte Garrosh, segíti Baine-t az Egyesült Tauren Törzsek vezetésében. Ő is részt vesz a quilboarok elleni hadjáratban a Napjárókkal és Baine-nel, amellyel kimentik Garrosh-t is és több száz malackát vágnak le. :) (Vérpatás Baine: Ahogy előttünk apáink c. novella)
A kataklizma során pedig Hiszérával (Ysera), Malfurionnal és számos hőssel, őssel és druidával védték Nordrassilt Ragnaros támadásától. Hamuul csúnyán meg is sérült a Leyaraval vívott harcban, de miután felépült, ő továbbra is mindent belead a világ megmentésébe. Végül ő, Malfurion és a visszatért Khenariosz szembeszálltak a Tűzúrral az elementálok síkján.
A részleteket keressétek a novellákban (Stormrage), képregényekben (Wow Comic) és a WoW-ban. Remélem még találkozunk Azerothon. ;)
Vége

Napjáró Dezco

Sziasztok! Ismét Kaerlo vagyok és a mai témánk a Napjárók (Sunwalkers), azaz a Tauren paladinok, illetve a Látnokok (Seers), azaz a tauren papok. Vágjunk is bele! Ez a cikk elérhető még az alábbi linken: https://wowloreforditasok.wordpress.com/2015/06/15/a-tauren-napjarok-irta-kaerlo/#more-842;)
napjárók1
Ragyogósörény Aponi
Napjárók és Látnokok: Néhány évvel ezelőtt, még a Lidérckirály (Lich King) elleni háborúk alatt a tauren harcosnő, Ragyogósörény Aponi (Aponi Brightmane) lesérült és alkalmatlanná vált a harcra. A Horda hazaküldte őt Mennydörgés Szirtre (Thunder Bluff), azonban a csalódott Aponi továbbra is segíteni akart a Horda seregeinek és a saját fajtájának. A háború ideje alatt ő és barátja, Bölcsszél Tahu (Tahu Sagewind) el kezdtek tűnődni a Földanya (Earthmother) igazi természetén, és hogy vajon mivé fejlődtek ki a tauren druidák az idők kezdete óta. A druidizmusról való tudásuk az éjelfektől származik, akik az éj szülöttei, de úgy tűnik, a Földanya másik szeme, a nap, An’she a taurenek számára feledésbe merült az idők során. Tahu azon kezdett el tűnődni, hogy vajon mi történne a taurenekkel, ha a nap erejét, fényét kezdenék el használni. Talán tanulmányozniuk kellene a Földanya második szemét is. Végül ez a felismerés volt az, amely elindította a tauren papok és paladinok születését. Tahu végzett a druidizmus művészetével és ő lett az első tauren pap, míg Aponi a harcosok útját hagyta ott, hogy ő legyen az első tauren paladin. És létrejött a Napjárók rendje. De hogy őszinték legyünk, tauren papok elvileg elszórtan, kevesen, de léteztek már a tauren mitológiában.
napjárók2
Bölcsszél Tahu
An’she a napot, míg Mu’sha a holdat jelképezi a tauren mitologiában. Mu’Sha Elúnt jelenti az éjelfek számára. Minden reggel, mikor An’she felébred, vérzik, a fényét áldozza fel, hogy tudassa a taurenekkel: a hajnal közeledik. A tauren paladinok és papok tisztelik a Fény által keltett reményt, és hiszik, hogy a Földanya süt a világra An’she-n keresztül. Míg az éjelfek csak Elúnt tisztelik, addig Tahu úgy véli, hogy An’she ellentéte Mu’shanak, és csak a kettő együtt hozhatja el a Földanya egyensúlyát, ezáltal egy új áldást is a taurenekre. Ezért van szükség a druidákra és a papokra is egyaránt. A Kataklizma során An’she ereje megjelent vörös lángok vagy aranyozott mágia formájában is. A taurenek An’she nevére egyaránt használják a Fény és a Nap szót is.
Látnoknak nevezzük a taurenek között lévő legerősebb gyógyítókat, illetve a papokat. Egy törzsön belül a legerősebb három gyógyító kerül a Törzsfőnök mellé támogatónak.
A Napjárók Rendje lényegében a tauren paladinok rendje. Egyre fontosabb részét képezik a tauren társadalomnak, előfordult már, hogy maga Vérpatás Baine (Baine Bloodhoof) használta fel őket akciókra, mint amikor Garrosh kimentésére indultak a Quilboarok ellen. Vagy Napjáró Dezco akciója. (A cikk másik részében olvashatjátok történetét)
Mivel a fény nem válogat a fajok között, ezért nem is annyira nehéz elképzelni, hogy a taureneket is elérje. Több faj is használja a Szent Fény (Holy Light) erejét, azonban a különböző csoportokban és vallásokban is máshogy testesül meg, például az éjelf papok és papnők, mint Tyrande, Elún, a Hold Istennő áldását látják benne, Velen Próféta a Naaruk erejének tartja, míg Uther az egyén és az univerzum összhangját látta benne. Itt fel akarom vetni a kérdést: Előfordulhat, hogy An’she egy Naaru? Lehetséges, hogy An’she és Mu’sha együtt jöttek Azeroth-ra? Talán amíg Mu’sha a trollokat és éjelfeket közelítette meg, addig An’she az embereknek és törpöknek mutatta meg a fény erejét?
“Mindig a hajnal előtt van a legsötétebb… de a hajnal eljön, a nap felkel és az egyensúly eltolódik oda, ahova kell.” -Ragyógósörény Aponi
Napjáró Dezco a Hajnalüldöző (Dawnchaser) törzs vezetője. Baine őt és törzsét küldte el Pandariába, az új és akkor még ismeretlen kontinensre. A törzs hajói azonban viharba kerültek és három el is pusztult abban. Végül csak az utolsó hajó volt képes rátalálni Pandariára. Dezco terhes feleségénék a látomásai vezették el őket oda, és végül Krasarang Vadonjaiban ( Krasarang Wilds) kötöttek ki. Az ott megerősödő Sha sötét ereje megbetegítette Dezco feleségét, és a segítségért küldött Chezin is meghalt, így végül Dezco kalandorokat küldött, hogy hozzanak el bizonyos gyógynövényeket, amelyek megmenthetik a feleségét. Leza, Dezco felesége végül meghalt, azonban újszülött ikreit sikerült megmenteni. Dezco tovább indult északnak törzsével és eljutott a Négy Szél Völgyébe (Valley of Four Winds), ahol segítettek a pandareneknek visszaverni a mantidokat egészen Kun-Lai Oromig (Kun Lai Summit), a Fehér Tigris Templomáig (Temple of the White Tiger). Itt találkozott Dezco Anduin Wrynn herceggel, akiről még Baine mesélt neki. Dezco, mivel megkedvelte Anduint, elhatározta, hogy megvédi a herceget és együtt kértek a Magasztos Égiektől (August Celestials) bejutást az Örök Virágzás Völgyébe (Valley of Eternal Blossoms). Így léphettek be a pandarenek a Horda és Szövetség tagjaival a völgybe. A Horda tagjait a Két Hold Szentélyénél (Shrine of the Two Moons) helyezte el az Arany Lótusz (Golden Lotus). Azonban Dezco rájött, még nincs vége útjának. A völgybe a moguk is visszatértek és Dezco-nak kellett elsimítania a jelenlévő Hordások konfliktusait is. Lényegében ő lett a Két Hold Szentélyének a vezetője is.
napjárók3
Eközben az Arany Lótusz tagjai megtudták, hogy csecsemők vannak a Völgyben, amelyek közül az egyiknek az a sorsa, hogy a szervezet tagja legyen. Dezco a feleségének tett ígérete miatt nem volt képes egyik fiát sem átadni az idegeneknek. Ezért megpróbált elszökni vissza, Mennydörgés Szirtre. Azonban a moguk miatt kénytelen volt egy csapat menekülttel együtt utazni, akik között jelen volt három Arany Lótusz tag is. Habár csalódtak Dezco döntésében, mégsem állították meg döntésében. Az egyik éjszaka leple alatt azonban moguk támadták meg a csoportot és Dezco egyik fiát, Vöröstülököt (Redhorn) ellopták. Mokimo, a hozen könyörgött, hogy bízza rá Dezco Felhőpatát (Cloudhoof), a másik fiát, amíg Dezco elmegy Vöröstülökért. Dezco azonban nem engedett a kérésnek és fiával ment el Vöröstülökért és harcba keveredett a mogukkal. A csata során Mokimo testével akadályozta meg, hogy a kis Vöröstülököt megöljék. Dezco azonban csak a harc után szembesült azzal, hogy a másik fia a kosarában meghalt a csata alatt. Dezco és Mokimo elvitték a mérgezett Vöröstülököt a völgy szent vizeihez, hogy meggyógyítsák őt. Ekkor Chi-Ji képe jelent meg és meggyógyította Mokimot és a csecsemőt. Mokimo felajánlotta, hogy elkiséri Dezco-t hazájába, Dezco azonban megértette, hogy a Völgy számára egy új otthont jelent és fájó szívvel, de átadta megmaradt csecsemőjét Mokimonak.
Később amikor Garrosh majdnem megölte Anduint, a paladin maga vállalta, hogy elkíséri a herceget a Ködben lévő Fogadóba (Tavern in the Mists), hogy ott találkozhasson Wrathionnal. Még később pedig a vérelfek oldalán harcolt a Vihar Szigetén (Isle of Thunder).
napjárók4
Amikor pedig Garrosh elkezdte az ásatásokat az Örök Virágok Völgyében, Tharan Zhu elküldte Dezco-t a Völgyből. Dezco állta a pandaren haragját, és elmagyarazta Tharan Zhu-nak, hogy ez nem a Horda bűne, csupán egyetlen személyé, és hogy a Hordán belül hamarosan felkelnek Garrosh ellen, csak adjanak nekik időt. Tharan Zhu ismeretségükre való tekintettel adott a taurennek egy kis haladékot, hogy Garrosh-t bíróság elé állítsák.
Miután a Völgyet bemocskolták, Dezco, Nala és a Hajnalüldöző törzs bátor tagjai csatlakoztak az Arany Lótusz Védőihez a Két Hold Oltára előtt. Dezco részt vett Orgrimmar ostromában is.
Vége, mármint csak ennek a cikknek, de a Warcraft világában még története folytatódik. ;)